Op zaterdag 19 November kon er na twee jaren corona eindelijk weer een wijnproefavond op Manitoba worden georganiseerd. De avond vond plaats in het leiding lokaal met een smeulend haardvuurtje. De ruimte was met 30 mensen goed gevuld en heel gezellig. Michel mocht deze keer weer de avond aan elkaar praten en met de hulp van Berber en Susanne voor het uitserveren van de wijn en de hapjes en Jolanda voor het bereiden van de culinaire hoogstandjes waren alle ingrediënten voor een gezellige avond beschikbaar. De wijnen kwamen ook dit jaar van wijnhuis Alexander in Hoogland. De avond was verdeeld over een mousserende wijn, 4 witte wijnen, 4 rode wijnen en een dessert wijn.
Na een korte uitleg over de verschillende typen mousserende wijnen kon de eerste wijn geschonken worden; een mousserende Spumante Amaluna Extra Dry, wijnhuis Cantina due Palma voor €6,95. De wijn kon helaas vorig jaar niet gedronken worden vanwege het verlies van het mousserende karakter na het overschenken in kleine flesjes, maar dit jaar kon hij wel geschonken worden. Voor mensen die liever een droge brut drinken was deze mousserende prosecco iets te zoet. Het is wel een echte aanrader voor mensen die niet van te droge champagne houden, maar liever een toegankelijker fruitiger alternatief willen en ook nog heel schappelijk geprijsd!

Alentejano Branco, een mooie borrelwijn
De eerste witte wijn was een Chardonnay, wijnhuis Sun Gate uit California, Amerika. De wijn is fris, fruitig en met een lichte houtlagering. De wijn heeft een heel schappelijke prijs van €5,95, maar werd niet door iedereen gewaardeerd.
Het culinaire hoogstandje bij deze wijn was een sushi rijst balletje met surimi en avocado. Het vegan hapje was avocado met komkommer en tomaat
De tweede witte wijn was de Alentejano Branco, wijnhuis Segredos de São Miguel uit Portugal. De wijn werd beoordeeld als een rustig gebalanceerd borrelwijntje. Hij begint iets zoetig, maar heeft een mooie droge afdronk. Hij drinkt makkelijk weg en heeft wederom een schappelijke prijs van €6,40.
De derde witte wijn was de Grüner Veltliner, wijhuis Frog’s return uit Hongarije. Een goed, iets complexer alternatief voor een Sauvignon blanc met een heerlijke geur. Een lichte, fris fruitige, iets droge witte wijn, een echt lente wijntje. Hongarije maakt heel goede wijnen met een fantastische prijs-kwaliteitverhouding en deze wijn is hier geen uitzondering op. Kosten: €5,95
Het hapje was camembert op stokbrood met rucola en peren chutney met kaneel steranijs en mosterd
De laatste witte wijn was de Grauburgunder, wijnhuis Stefan Winter voor €8,95. Een zachte, droge, fruitige en goed gebalanceerde wijn die prima gedronken kan worden bij visgerechten en asperges. De wijn werd door iedereen goed gewaardeerd.

Corterosso, een échte topper
Als conclusie van de witte wijnen kan gezegd worden dat vooral Alentejano Branco en de Grauburgunder. erg gewaardeerd werden maar ook de Grüner Veltliner wel duidelijke fans had.
De eerste rode wijn was de Italiaanse Trilogia di Corteviola, wijnhuis Corterosso uit de buurt van Bologna. De wijn wordt gemaakt van één soort druif die op 3 verschillende manieren behandeld wordt (Trilogia: ⅓ gegist in rvs tanks, ⅓ gelagerd op eikenhouten vaten en ⅓ van ingedroogde druiven) Deze wijn werd door alle aanwezigen heel erg gewaardeerd door zijn toegankelijkheid (hij drinkt makkelijk weg) en zijn complexiteit (mooie smaak, een zoetje) en z’n goede prijs/kwaliteit verhouding. Een echte topper, voor maar €7,95!
Bij deze wijn werden empanada’s met kip en salsa en cheddar geserveerd, voor de vegetariers was de kip vervangen voor soja
De tweede rode wijn was de Portugese Alentejano Tinto, wijnhuis Segredos de São Miguel. Deze wijn is de rode variant van de witte wijn die ook goed smaakte. Deze wijn had absoluut een heerlijke smaak van kruiden en rood fruit. Een prima wijn voor bij een stuk mooi rood vlees of om gewoon van te genieten. €6,30
De derde rode wijn was de Cabernet Sauvignon, wijnhuis Sun Gate. Hoewel de witte wijn minder in de smaak viel waren de mensen die van een sterke Sauvignon houden hier heel enthousiast over. De wijn is sterk en duidelijk herkenbaar. Een mooie neus van donker fruit en de smaak van hout. Voor de prijs van €5,95 hoef je hem niet te laten staan.
De hapjes bij deze wijn waren carpaccio met mandarijn en mandarijnolie en voor de veganisten komkommer rolletjes met hummus gedroogde tomaten en feta olijven.
De laatste rode wijn was de Argentijnse Malbec, wijnhuis Chakana Nuna Vineyard. Het vinden van een goede sterke Malbec voor een schappelijke prijs is niet makkelijk. Deze Malbec voor een hele goede prijs van €9,95 is duidelijk herkenbaar als een Malbec, maar is vooral delicaat van smaak en heeft niet de gebruikelijk kick en werd daardoor niet door iedereen gewaardeerd. Hij had mogelijk eerder in het programma beter tot z’n recht gekomen.
Bij de rode wijnen waren de eerste 2 duidelijk favoriet: Trilogia di Corteviola en Alentejano Tinto.

Eiswein, een héérlijke dessertwijn
Na een uiteenzetting van de verschillende manieren waarop een dessertwijn gemaakt kan worden werd de laatste wijn van de avond gepresenteerd. De dessertwijn was dit jaar een Eiswein, wijnhuis Nachtgold uit Duitsland. De wijn zit in een hele mooie zwarte fles met gouden letters. Een heerlijk zoete wijn met een fantastische smaak. De wijn werd begeleid door 2 verschillende hapjes. Een rond cakeje met kersen gedoopt in chocolade en geroosterde ontbijtkoek met daarop gesmolten blauwe kaas met daarop zoete rode uien tot stroop gekookt, een waarachtige combinatie en dat voor €14,95. Heerlijk voor bij een dessert van chocolade taart of ijs. Door vrijwel iedereen gewaardeerd.
De sherrows hebben mooie accessoires gemaakt t.b.v. deze actie, bij aanschaf van deze producten steun je hen voor het zomerkamp!
Al met al was een zeer geslaagde avond met goed gezelschap, enkele fantastische wijnen en heerlijke hapjes! Naast deze wijnen zijn ook de geproefde bieren terug te vinden in onze webshop en te bestellen tegen winkelprijs tot en met 10 december. Elke bestelling levert een leuk extraatje op voor jullie favoriete scoutinggroep.